Autorská bouda je vhodná jak pro pobyt větších nenáročných skupin sportovců – sjezdařů, běžkařů, turistů, milovníků koní nebo cyklistů, tak i pro skupiny tvořené rodinami s malými dětmi, pro party studentů i seniorů, kteří hodlají trávit volný čas aktivně v okolní přírodě a pohybem. Společná jídelna a kuchyň pro společné vaření předurčuje Autorku k pobyt vždy jen jedné skupiny lidí, kteří se navzájem znají a hodlají čas na chatě trávit společně.

Poloha

Autorská bouda se nachází v malé krkonošské obci Strážné v centrální části Krkonoš. Stojí u kraje lesa, na horské louce s úžasným výhledem na Černou Horu. Autorská bouda – Autorka je horská chalupa postavená na krkonošské roubence, která tam stála už v 19. století.

Příjezd a parkování

Příjezd do Strážného autem je možný ze dvou směrů. Jeden příjezd je od Vrchlabí. Z Vrchlabí se vydáte na Špindlerův Mlýn a v části zvané Hořejší Vrchlabí odbočíte podle značky doprava asi 4 km do kopce. Tato silnice je širší a v zimě lépe udržovaná. Druhou možností je příjezd od Trutnova nebo Hostinného přes Lánov a Dolní Dvůr. V zimě nemusí být silnice z Dolního Dvora vždy ideálně průjezdná.
V zimě se až k Autorské boudě autem nedostanete. Jednak kvůli zákazu vjezdu a také proto, že z příjezdové cesty k boudě se v zimě stává lyžařská cesta a běžecká magistrála. Zaparkujete na hlídaném parkovišti v centru obce před obecním úřadem, poštou a restaurací U Černého Petra. Odtud to je k Autorce pěšky asi 800 metrů. V době příjezdu a odjezdu na Autorkou boudu můžete využít zpoplatněné dopravy zavazadel z parkoviště sněžným skútrem.
V létě dojedete autem po zpevněné cestě až k boudě. Z centra obce je Autorská bouda vzdálená asi 800 metrů do kopce. U restaurace U Černého Petra odbočíte z hlavní silnice kolem obecního úřadu a pošty, které budete míjet těsně po Vaší levé straně. Na rozcestí se dáte doprava, do kopce. Cesta je kvůli odvodňovacím žlabům velice nerovná. Jakmile přestane cesta stoupat, tak se dáte první možnou odbočkou doprava šikmo dolů z kopce přímo k Autorské boudě. Při promyšleném parkování se k Autorce vejde 5 aut. Ze zkušeností a s ohledem na další přijíždějící hosty z Vaší party doporučujeme po příjezdu vyložit zavazadla u Autorky a pak parkovat na veřejném parkovišti v centru obce.
Do Strážného se dostanete i veřejnými dopravními prostředky. Autobusem nebo vlakem do Vrchlabí a odtud pak z autobusového nádraží do Strážného k parkovišti u obecního úřadu.
Letadlem můžete přistát na letišti ve Vrchlabí. Odtud je to do Strážného asi 7 km.
Cesta taxíkem z Vrchlabí do Strážného pro 4 osoby stojí asi 300,- Kč.

Ubytování

Autorka byla vybavována v 80. letech a veškeré zařízení pochazí prakticky z této doby. Pokoje jsou velice jednoduše zařízeny. Celková kapacita je 30 lůžek v 8 pokojích. Rozdělení pokojů je následující: 1xdvoulůžkový, 2xtřílůžkový, 3xčtyřlůžkový a 2xpětilůžkový.
Sociální zařízení jsou společná. Na patře je 2xWC a 2 sprchy. V přízemí jsou další dvě WC.

Stravování

Kuchyň pro společné vaření je poměrně hezky zařízena. V kuchyni hosté naleznou velkokapacitní pečící troubu, běžnou pečící troubu, varnou desku, myčku nádobí, mikrovlnou troubu, lednici a varnou konvici. Přilehlá spíž je ideální k jednorázovému zásobení se na celý pobyt. Stylová jídelna pro všechny ubytované sousedí kuchyní.
Hosté Autorské boudy se po mohou stravovat i v nedalekých restauracích nebo se domluvit v nejbližších boudách a objednat si stravování tam. Dalším možným řešení stravy na Autorce je dovoz jídla, který je potřeba při rezervaci domluvit.

Zábava

Útulná společná jídelna slouží zároveň jako společenská místnost, která sousedí s malou dětskou hernou.
Na Autorce je možné zdarma využít bezdrátové připojení k internetu.

Jak si to na Autorce užít

Po zkušenostech doporučujeme naplánovat si společný jídelníček spojený se společným vařením. Rozdělením služeb v kuchyni se lépe daří udržet v kuchyni přehled a tím i pohodovější pocit z pobytu v přilehlé jídelně.

Strážné

Bude doplněno

Důležitá místa

Horská služba

Nemocnice

Lékárna

Policie

Hasiči