V zimě je Autorka ideálním místem pro užívání si zimních radovánek. Vše co Vás ve spojitosti se sněhem napadne můžete na Autorské boudě nebo v jejím okolí vyvádět. Pokud rádi občas zavzpomínáte na lyžařské výcviky z Vašich studentských let nebo na skupinové pobyty na podnikových chatách, tak Vám pobyt na Autorce atmosféru tehdejších akcí jistě připomene.

Pro sjezdaře a snowboardisty

Chata stojí kousek od lyžařských vleků. Lyžařské vleky vhodné pro děti nebo začátečníky jsou vzdáleny 300 m od Autorky. V lyžařské výstroji můžete vyrazit přímo z Autorky. Stačí Vám vyšlápnout jen kousek nad boudu a dál ke vlekům už svištíte na lyžích. Cesta zpět je pak ještě jednodušší, z horní stanice malých vleků přijedete na lyžích před vstupní dveře Autorky. Náročnější lyžaři mohou sjet k červené sjezdovce na lyžích přímo od zápraží boudy. Zpět z červené sjezdovky se musí při návratu na boudu vystoupat asi 300 metrů k malým vlekům a odtud pak také na lyžích až před boudu.

Lyžařské středisko ve Strážném je vybaveno umělým zasněžováním, sjezdovky jsou denně upravovány, můžete si zde půjčit kompletní lyžařské vybavení a pro začátečníky tady fungují lyžařské školy pro nejmenší děti i pro dospělé.

U vleků je několik bufetů a restaurací.

Lyžovat můžete i v nedalekých lyžařských střediscích Špindlerův Mlýn, Herlíkovice, Jánské Lázně, Černý Důl nebo Dolní Dvůr. K dopravě je možné využít také Skibus. Navíc z horní stanice lanovky lyžařského areálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně dojedete i na sjezdových lyžích během 15 minut přímo před chatu. To je příjemný komfort.

Mapa lyžařského areálu

On-line kamera dvoukotva

Informace o běžeckých stopách

Sněhové informace

Panoramatická mapa

Pro běžkaře

Upravovaná běžecká magistrála vede kolem Autorky. Po ní a po mnoha dalších upravovaných svážnicích můžete bruslařskou technikou nebo ve stopě uhánět krkonošskými lesy nebo se turistickým tempem za pěkného počasí vydat na hřebeny Krkonoš. Zimní lyžařské značení Vás po hřebenech může zavést do všech Krkonošských stran a třeba i na naši nejvyšší horu Sněžku.

Pro pěší, sáňkaře a malé bobisty

Vyrazit v zimní obuvi do lesa nebo po místních turistických cestách je to nejjednodušší. A pokud sebou potáhnete sáňky, tak se na nich při návratu svezete až ke dveřím boudy. Děti mohou sáňkovat přímo před boudou a rodiče je budou mít při stavění sněhuláků a iglú, jízdách na bobech nebo koulovačkách stále na dohled.